Współpraca / wynagrodzenie

Zasady współpracy

 

Nasza współpraca z Klientem opiera się na zasadach uczciwości względem Klienta, przejrzystości i solidności zawodowej. Wiedza i wieloletnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej nauczyły nas odróżniać problemy istotne od pozornych. Koncentrujemy się na skutecznym, sprawnym oraz optymalnym finansowo i biznesowo rozwiązaniu problemu, bez niepotrzebnego mnożenia wątpliwości. Nie ulegamy jednak pokusie bagatelizowania powierzonych spraw. W związku z tym każdorazowo przed wskazaniem Klientowi potencjalnych rozwiązań, możliwości działań i związanych z nimi ryzyk i kosztów, w tym również podatkowych – dokonujemy szczegółowej analizy stanu faktycznego i przeprowadzamy wywiad z Klientem chcąc poznać Jego oczekiwania i preferencje co do sposobu osiągnięcia zakładanego celu. Naszą intencją jest zapewnienie Klientom bezpieczeństwa prawnego bez niepotrzebnego generowania kosztów i bez ograniczania kreatywności naszych Klientów.

 

Wynagrodzenie za usługi prawne

 

Kancelaria świadczy pomoc prawną zarówno w oparciu o jednostkowe, indywidualne zlecenia jak i na podstawie umów o stałej obsłudze prawnej.

 

Każdorazowo, przed przyjęciem zlecenia bądź przed podpisaniem umowy o stalą obsługę prawną - w porozumieniu z Klientem - ustalany jest zakres umowy lub zlecenia i związane z nimi wynagrodzenie Kancelarii.

 

Kładziemy nacisk na przewidywalność wynagrodzenia za świadczone usługi.

 

W kancelarii stosowane są następujące modele rozliczeń z Klientami:

 

1. Stawka godzinowa - w tym wariancie wynagradzania - rozliczenie następuje w oparciu o stawkę godzinową, ustaloną z Klientem. Wysokość ostatecznego wynagrodzenia zależy od liczby godzin poświęconych na daną sprawę.

 

2. Wynagrodzenie ryczałtowe - w przypadku tego modelu - wysokość wynagrodzenia Kancelarii zostaje określona na początku współpracy i jest stała, czyli nie zależy od ilości czasu, który Kancelaria poświęci danej sprawie. W sprawach sądowych o wartości przekraczającej 10.000,00 zł kierujemy się zazwyczaj stawkami minimalnymi określonymi w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych.

 

3. Wynagrodzenie abonamentowe - jest to wariant wynagrodzenia preferowany zazwyczaj przez stałych Klientów. Rozliczenie z Kancelarią następuje na zasadzie stałej opłaty miesięcznej, w ramach której klient otrzymuje określoną z góry liczbę godzin w okresie rozliczeniowym. Gdy w danym miesiącu liczba godzin objętych abonamentem zostaje wykorzystana, ponadwymiarowy zakres usług liczony jest według ustalonej z Klientem stawki godzinowej.

 

4. Opłata stała za poradę ustną - w przypadku jednostkowych indywidualnych zleceń w zakresie udzielenia Klientowi porady ustnej – wynagrodzenie Kancelarii stanowi opłata stała uzgodniona z Klientem. Wysokość w/w opłaty stałej uzależniona jest od zakresu porady, w tym ilości przekazanych informacji i dokumentów oraz gałęzi prawa, której ta porada ma dotyczyć.

 

W sprawie przygotowania indywidualnej oferty w oczekiwanym przez Państwa zakresie i wymiarze czasu proszę o kontakt z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.